Lista roślin ozdobnych

W tej galerii widzą Państwo oferowane przez nas rośliny. Są one uszeregowane alfabetycznie, więc szukanie nie powinno sprawiać większych problemów.

Nazwa...

Nazwa...

opis...
Thuja occidentalis Danica

Thuja occidentalis Danica

Jest to niski wolno rosnący krzew wysokości do 0,5 m. o bardzo regularnej, kulistej, gęstej koronie. W uprawie jest krzewem mało wymagającym w stosunku do gleby i klimatu, jest bardzo wytrzymały na niskie temperatury i zanieczyszczenie powietrza. Szczególnie polecany jest do małych ogrodów przydomowych i uprawy pojemnikowej.
Thuja occidentalis Hoserii

Thuja occidentalis Hoserii

Thuja occidentalis karłowa roślina ozdobna, zwarta odmiana o kulistym pokroju, wys.do 0,5 m., przyrastająca ok. 4 cm rocznie. Krzew wielopędowy o pokroju kulistym i ciemnozielonym ulistnieniu. Polecana do ogrodów przydomowych, skalnych, na niskie żywopłoty.
Thuja occidentalis Smaragd

Thuja occidentalis Smaragd

Najpopularniejsza i najczęściej sadzona odmiana żywotnika. Cały rok utrzymują swą barwę nawet zimą .Wzrost średnio silny. Po 10 latach osiąga wysokość 3-4m. Szmaragdowozielone zabarwienie łusek i delikatne pędy mocne zagęszczone, stabilny pokrój i wzrost. Zalecany w szczególności dla małych ogrodów przydomowych. Całkowicie mrozoodporna, mało podatna na szkodniki i choroby. Przydatność : Doskonale nadającego się na formowane żywopłoty, wąskie ściany zieleni nasadzeń pojedyńczych. Gęstość nasadzenia 0,6 - 0,8m.